Sıkça Sorulan Sorular

 Anasayfa / Destek / S.S.S

Sıkça sorulan sorular bölümünden aklınıza takılan soruların ipuçlarını bulabilirsiniz. Sorunuzun cevabı sıkça sorulan sorular bölümünde yer almıyorsa eğer iletişim kısmından bizlere bildirerek sorunuzun cevabına yanıt alabilirsiniz.

Neden bir internet sitesi açmalıyım?
Günümüzde gelişen teknoloji ve bu teknolojiye paralel olarak hızla ilerleyen internet, bugün geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim araçlarının başında gelir. Kişilerin ve kurumların tanıtımlarını yapabilecekleri çok büyük ve aynı zamanda maliyeti çok düşük bir pazardır.
Web alanı nedir?
Web Alanınız, sitenizin html, jpg gibi uzantıları olan dosyalarının bulundu yerdir. Bütün web siteleri, web sunucuları üzerinden yayın yaparlar. Sitenizin web sunucunun diskinde kapladığı alan, sizin web alanınızdır. Eğer siteniz için web alanınız yeterli gelmiyor ise servis ekle bölümünden ekstra web alanı alabilirsiniz.
FTP nedir, nasıl FTP kullanabilirim?
FTP (File Transfer Protocol), bir tür dosya transfer protokolüdür. FTP'yi kendi bilgisayarınızda yaptığınız sayfaları Weblumba sunucularına yüklemek için kullanacaksınız. Bu işlem için çeşitli FTP programları kullanabilirsiniz. FTP programlarını program indirilen sitelerden bulabilirsiniz. FTP hesabınızı, Servis Yönetimi sayfalarında sol kolonda Web Sitesi Yönetimi bölümünün altında bulunan "FTP" linkini tıklayarak gideceğiniz sayfada şifrenizi belirleyerek aktive edin.
DNS yönlendirmesi nedir?
Bir domaine bağlı web sitesinin dünya üzerinde hangi sunucuda tutulduğunu gösteren kayda DNS kaydı denir. Böylece herhangi bir ziyaretçi sitenizin adresini yazdığında, kendi servis sağlayıcısı DNS kayıtlarına bakarak sitenizin bulunduğu sunucunun adresini yani DNS kaydını verir ve böylece siteniz ulaşılabilir olur.
Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır?
Sitenizin arama motorlarında görünürlüğün artmasının en önemli etkenlerinden biri sitenizin arama motoru dostu olmasıdır. Arama motoru dostu ile kastedilen, sitenizin arama motorlarının tarama ve indexleme kriterlerine uygun, erişimi ve kullanımı kolay ve özgün içeriğe sahip olması anlamına gelmektedir. Mevcut internet siteniz her ne kadar “site içi optimizasyon” ile belirli ölçüde arama motorlarına uyumlu hale getirilebilse de, altyapı olarak tamamen arama motorlarına uyumlu olarak yeniden tasarlanması daha etkili olacaktır.
Web sitelerimizde farklı dil seçeneği sunulmaktamıdır?
Yaptırdığınız web sitelerinde istekleriniz doğrultusunda çeviri uzmanlarınca % 97 lik bir oranda çeviri ve multilanguage dediğimiz özellikle farklı dillerde hizmet verebilirsiniz.Bu durum yaptıracağınız web sitelerinin fiyatlarına yansımaktadır.Konu hakkında daha fazla bilgi için lütfen müşteri panelinizden ticket acınız.
Web tasarım yaptırırken nelere dikkat etmeliyim?

Web siteleriniz sizleri değil sizlerin müşterilerini etkilemelidir.Unutmayalım ki gereksiz işlevleri olan ve amacına uymayan siteler internet kullanıcıları tarafından sadece bilgi çöplüğü gözüyle bakılmalıdır.Siteleriniz sade şık ve gösterişli olmalıdır.Herşeyden önemlisi ise sizler internette popüler olmak arama motorlarında hatrı bilinir olmak istiyorsanız tasarımlarınızın hatları arama motorları tarafından anlaşılır olmalı ve seo omurgası güçlü olmalıdır


Orta veya Profesyonel Hosting Paketlerinde Domain Hediye